You are here:

Wybieranie pralki domowej

Wybieranie pralki domowej
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Wybieranie pralki domowej

Mimo pozorów wybór pralki wcale nie jest taki prosty. Istnieje dużo parametrów które są ważne. Artykuł ten przedstawia kilka najważniejszych parametrów pralek, na które powinniśmy zwrócić swoją uwagę przy zakupie.

Podczas kupna pralki powinniśmy zwrócić uwagę na wiele parametrów. Trzeba zdecydować czy pralka będzie zabudowana w szafkach czy nie. Jest to pierwsza ważna decyzja. Potem patrzymy na inne parametry.

Przykładowo ile energii zużywa dana pralka na jedno pranie. Średnia wśród pralek wynosi 1,1 KWh. Do oszczędnych pralek należą te, które ciągną tylko 0,9 KWh na jeden cykl. Następnym sposobem na ocenę ekonomiczności pralki pod względem zużywania prądu jest przypisanie jej do klasy energetycznej. Najlepszą klasą jest A+++. Najgorszą G. Obecnie bardzo ciężko znaleźć urządzenie które należało by do klasy C. Obecnie na rynku wybieramy prawie zawsze pomiędzy klasą A+, A++ lub A+++. Możemy spotkać się z innym określeniem klas, takim jak A, AA lub AAA. Ale zawsze chodzi o to samo.
Inną sprawą jest zużycie wody. Do oszczędnych należą urządzenia, które ciągną 27 litrów wody na jedno pranie. Ale takie jest bardzo ciężko znaleźć. Przeważnie do wyboru mamy takie pralki, które zużywają 41 litrów wody na każdy cykl.
Przy szukaniu pralki musimy także zwrócić uwagę na to, czy pralka powinna być ładowana od góry, czy od przodu. Te, które ładowane są od góry, często mają nieduże wejście. Może to być denerwujące na dłuższą metę. Kłopot możemy mieć także wtedy gdy trzeba będzie wsadzić jakąś kurtkę czy większe i grubsze spodnie. Na pewno najlepszym rozwiązaniem są pralki ładowane od przodu. Dziś praktycznie każda z nich ma duże drzwiczki, które na pewno nie sprawią nam żadnych problemów podczas wsadzania ubrań.
Ostatnią bardzo ważną sprawą, szczególnie dla kobiet są programy pralki. Żaden nie może być za krótki i musi mieć na uwadze tkaniny bawełniane, delikatne i mieszane. Oprócz tego musi znaleźć się także program Eco oraz tak zwane pranie wstępne. Podczas sprawdzania programów prania ważna jest także temperatura wody. Minimum to 33 stopni a maksimum to 97 stopni celciusza. Jest to gotowanie, czyli temperatura wymagana podczas prania ręczników oraz pościeli.

Ciekawe artykuły o budownictwie i architekturze:

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top