You are here:

Producent kotły grzewcze Hajnówka

Producent kotły grzewcze Hajnówka
1 vote, 4.00 avg. rating (80% score)

Jaki wybrać piec centralnego ogrzewania?

Budowa domu wiąże się z koniecznością podejmowania przez właściciela wielu ważnych decyzji. Jedną z nich jest ustalenie, w jaki sposób dom będzie ogrzewany. Dlatego też wybór odpowiedniego pieca centralnego ogrzewania jest bardzo istotny. Decyzja ta będzie miała bowiem w przyszłości wpływ nie tylko na komfort domowników, ale także na koszty eksploatacji budynku.

Wybieramy piec centralnego ogrzewania

Dostępne na rynku oferty dotyczące kotłów centralnego ogrzewania są liczne i bardzo zróżnicowane. Wybór więc nie jest łatwy. Dlatego też, przed podjęciem decyzji o kupnie, warto przemyśleć kilka spraw.

* Po pierwsze trzeba się zdecydować na rodzaj paliwa, który chcemy wykorzystywać:
– gaz,
– energia elektryczna,
– olej opałowy,
– paliwa stałe – węgiel, ekogroszek, biomasa, drewno.

* Po drugie ważne są także koszty zakupu i eksploatacji. I tak na przykład kotły węglowe są najtańsze, również ich eksploatacja nie jest zbyt kosztowna. Natomiast piec na ekogroszek jest wygodny w użytkowaniu, za to bardziej kosztowny w użytkowaniu.

* Istotne są również lokalne wymogi prawa. W niektórych bowiem rejonach kraju pojawiają się już ograniczenia dotyczące kotłów na paliwo stałe.

* Warto więc rozważyć zastosowanie pieca gazowego albo elektrycznego, zwłaszcza w domach o niewielkim zapotrzebowaniu na energię cieplną.

Ciekawe artykuły o budownictwie i architekturze:

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top