You are here:

Polskie budownictwo cierpi

Polskie budownictwo cierpi
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

deweloper (16)W ostatnich latach coraz większy kryzys przeżywa jedna ze strategicznych gałęzi gospodarki, jaką z pewnością jest budownictwo. Co odpowiada za taki stan rzeczy zwięźle postaram się wyjaśnić w tym krótki artykule.
Po pierwsze rosną ceny działek budowlanych.I nie jest to wzrost nieznaczny, bo ceny te poszybowały w górę o prawie 5 % w porównaniu z rokiem ubiegłym. Nie jest to więc mało. Wynika to z tego, że w Polsce, szczególnie na terenie dużych miast zaczyna terenów nadających się pod budowę najzwyczajniej w świecie brakować. Konieczne jest karczowanie lasów czy osuszanie gleb, które, jak nietrudno się domyślić- generuje kolejne, niemałe koszta.
Kolejnym czynnikiem, który powoduje, że ceny nieruchomości rosną jest to, że wciąż zwiększa się podatek na artykuły budowlane. Rząd z wpływów z tego podatku uczynił chyba sobie nadrzędne źródło środków, którymi chce łatać wciąż rosnącą dziurę budżetową.
Nie ma widoków w najbliższych latach na zmianę tej niekorzystnej dla budownictwa sytuacji- ze smutkiem przyznają deweloperzy.

Ciekawe artykuły o budownictwie i architekturze:

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top