You are here:

Meble włoskie

Meble włoskie
1 vote, 4.00 avg. rating (80% score)

Meble włoskie

Włochy zawsze były kolebką wysokiej jakości rzemiosła. Wszystkie najlepsze włoskie produkty łączą tradycję i technologie w sposób nierozerwalny: doświadczenie przejawia się w wykańczaniu produktów wyprodukowanych przy użyciu najnowocześniejszych metod produkcji.
Bardzo charakterystyczne są meble włoskie wzorowane na przeszłości.
Włoskie meble renesansowe charakteryzują się wspaniałymi rzeźbami i różnorodnymi formami z różnorodnym zastosowaniem ozdób, aby uzyskać większe i piękniejsze meble. Użycie orzecha w miejsce dębu, który był używany przez wieki, to poprawa w przemyśle meblarskim. Wyrafinowane i przenośne fotele, rozkładane zostały ożywione, z miejscowymi wykończeniami z tkaniny lub skóry. W miarę upływu lat Włosi zaczęli bardzo rozwijać przemysł skórzany, przede wszystkim w celu dostarczenia wyższej jakości skóry do produkcji wykwintnych mebli. Opracowano nowe, solidne poduszki boczne, które miały rzeźbione grzbiety, zamiast nogi, solidne, rzeźbione panele jako podpory. Panele stworzyły wystarczająco dużo miejsca na rzeźby lub reliefowe obrazy.
Pod koniec XV wieku włoskie meble były zaawansowane i pokonały większość wczesnych ograniczeń odkrytych we wcześniejszych meblach.
We wczesnych latach XVI wieku włoskie meble stały się standardem, który według bardzo wielu znawców zarówno w Europie jak i na całym świecie uważany jest za najwyższy. Do dnia dzisiejszego, włoskie meble wciąż cieszą się wielką wartością zgromadzoną na przestrzeni lat produkcji oryginalnych oraz solidnych mebli.

Ciekawe artykuły o budownictwie i architekturze:

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top