You are here:

Domy z drewna

Domy z drewna
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

Domy z drewna (10)Zastanawialiście się kiedyś, czy opłaca się budować, albo kupować domy z drewna? Pewnie powiecie, że budynek nadawałby się pod domek letniskowy, ale nie to mam tutaj na myśli. Domy z drewna stają się coraz bardziej popularne. Nie mówię tu o starych ruderach, które ktoś kupuje i remontuje.
Mowa jest o domach stawianych inną metodą, niż tradycyjna cegła budowlana. Budując dom tradycyjnie musimy liczyć się z ogromnymi kosztami. Decydując się na domy z drewna możemy trochę przyoszczędzić. Zastanówmy się jednak, czy warto. Mianowicie taki dom na pewno ciężej jest ogrzać. Niestety istnieje też większe ryzyko zapalenia się. Dodatkowo pleśń i wilgoć murowana. Wiem o tym, że są odpowiednie zabezpieczenia, ale warto dmuchać na zimne w czas, aby później nie żałować pochopnie podjętej decyzji.
Ja jestem tradycjonalistką i w dalszym ciągu upierałabym się przy budowie domu z cegły. Jeżeli ktoś nie ma funduszy, warto poczekać i dozbierać więcej, aby zrealizować swoje marzenia, ale już na trochę lepszym poziomie.

Ciekawe artykuły o budownictwie i architekturze:

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top